Сучасні українські вишиванки

Сучасні тенденції в моді все частіше повертаються до давніх традицій тієї чи іншої країни. Не є винятком і українська культура, яка підкорила весь світ своїми вишитими візерунками та орнаментами.

Секрети виникнення вишивок

Перші відгомони з минулого, які розповідають про дивовижні шатах з вишивкою, датуються ще 5-ими століттям до н.е. Саме тоді Геродот зробив перші замітки як про одяг, так і про народ (древніх скіфів), які її носили.

Секрет сукні вишиванки в тому, що кожна майстриня робила не просто прикраса або декор до шати, а створювала осмислений візерунок, який вважався оберегом. Він повинен був захистити свого господаря від пристріту і різних бід. Візерунки і ази цієї майстерності передавалися з покоління в покоління. Спочатку візерунки і символи виходили з трипільської культури. Трохи пізніше стало з’являтися різноманітність геометричних форм, а також зображення елементів рослинного і тваринного світу.

Вишиванка чоловіча, як і жіноча вишивалися нитками, які були притаманні тій чи іншій області за географічним розташуванням. Відмінності були не тільки в кольорі ниток, але і в техніці виконання. Наприклад, у Полтавській області переважають білі, сірі та червоні нитки, які використовуються для вишивки хрестиком або гладдю. А на Поліссі — в основному червоні кольори. У деяких областях використовують практично всі кольори, які притаманні українським етно традицій, в інших же використовують один базовий.

Зараз же від обмежень в кольоровій гамі трохи відійшли. Сорочка це або плаття — воно може бути прикрашено найрізноманітнішими орнаментами різних кольорів.

Різноманітність жіночих вишиванок

Жіночі шати з вишивкою в українському стилі останнім часом все частіше можна помітити не тільки в повсякденному житті, але і на представниць модних подіумів і кіно. У магазинах все частіше можна побачити сарафани, спідниці і піджаки з українськими мотивами. Причому це може бути як машинна, так і ручна вишивка. Остання, природно, цінується набагато більше.

Сорочки для жінок відрізняються великою різноманітністю. Основними типами є:

подовжені (на зразок туніки);
з плечовими вставками;
з використанням кокеток;
суцільними кроенная рукавами.
Також варто відзначити, що вони можуть бути як вільними, так і приталеними по фігурі. Оскільки колірні відмінності в залежності від області практично не використовуються, жіночі сукні та інше можна вибрати в тому кольорі, який вам більше подобається і підходить.

Вважається, що сукні, спідниці, сорочки та футболки для представниць прекрасної статі повинні бути вишиті саме гладдю. Однак з плином часу стали використовувати техніку хреста, а також додавати бісер, мережку і мереживо.

Традиційною тканиною, яка служить основою, є лляне або конопляне полотно. Зараз же, крім базових, можна зустріти і бавовна, і синтетичні тканини.