Що входить у договір оренди квартири?

При найму та здачі в оренду житла подобово або на тривалий термін необхідно укладати відповідний договір.

Ця на перший погляд формальність захищає права учасників правочину і в майбутньому може стати вирішальним документом у разі виникнення тієї чи іншої конфліктної ситуації.

Якщо квартира здається в оренду тільки на підставі усних домовленостей, незабаром у обох сторін можуть з’явитися серйозні проблеми: квартиранта можуть у будь-який момент попросити з’їхати з квартири або підвищити вартість орендної плати, власнику можуть зіпсувати або вивезти майно з орендованого приміщення тощо. Письмовий договір найму житла позбавить сторони від непотрібних суперечок.

Що необхідно враховувати під час укладання договір оренди квартири:

Договір, укладений між власником житла та квартирантом у простій письмовій формі має таку ж юридичну силу, як і документ, оформлений за посередництвом юридичних фірм. Нотаріального засвідчення не потрібне.
Договір найму квартири укладається на термін, що не перевищує п’яти років. Якщо у документі строк не зазначено, договір вважається укладеним на п’ять років.
Якщо термін договору здачі квартири в оренду становить більше одного року – необхідна державна реєстрація документа у Росреєстрі. Реєстрації не потрібно, якщо договір укласти на одинадцять місяців із правом продовження.