Роль жінки у сталому розвитку сільських територій в Україні

AgroNews111011.jpg

Напередодні Міжнародного дня сільських жінок, який буде відзначатися 15 жовтня, сьогодні у Києві  зібралися  найвпливовіші представниці прекрасної статі від влади, бізнесу, освіти, медіа та громадянського сектору, щоб об’єднати зусилля задля розвитку сільських територій на основі найкращих українських і світових практик.

Учасники Круглого столу «Роль жінки у сталому розвитку сільських територій в Україні» обговорили питання активізації ролі жінок у формуванні національної політики в сфері сільського господарства, труднощі, з якими стикаються жінки у сільських територіях, а також проблеми гендерної рівності.

Зокрема, Владислава Рутицька, радник міністра агрополітики, зазначила: «В Європі у фермерських господарствах працюють приблизно 3 млн жінок, що складає 35 % всіх зайнятих у цій сфері. В Україні цей показник на рівні 26 % або приблизно 30 000 жінок».

Вона констатувала, що, на жаль, в Україні кожна п’ята жінка не має можливості виконувати роботу, що відповідає її досвіду, знанням, кваліфікації. Серед основних проблем жінок у сільській місцевості Владислава Рутицька відзначила, що представниці прекрасної статі скаржаться на недоступність медичних послуг (30 %). При цьому 29 % жінок зазначають, що взагалі не можуть отримати медичну допомогу у випадку хвороби. 26 % селянок прагнуть підвищити свій освітній рівень, але половина з них не мають на це коштів. Половина жінок до 40 років, що проживають у сільській місцевості, вміють користуватися ПК.

«Дуже боляче, коли жінка має виборювати своє місце. На жаль, в нас і досі існує стереотип, що чоловіки краще розуміються на ведені аграрного бізнесу», — сказала Владислава Рутицька. Вона відзначила, що в МінАпк впроваджувалась освітня програма «Агро леді», де за підтримки інвесторів жінки навчалися маркетингу, фінансам, бізнес-плануванню. Владислава Рутицька повідомила, що завдяки підтримки Ізраїлю та Канади планується продовжити освітні програми для сільських жінок задля подолання усіх перепон, що заважають їм стати успішними керівниками фермерських господарств.

Тетяна Василик, президент благодійного фонду «Зміцнення громад»,  переконана, що заради сталого розвитку держави, необхідно бути впевненими, що жінка займає гідне місце у суспільстві, та має право голосу.

Людмила Клебанова, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Рада жінок-фермерів України», наголосила, що сьогодні дуже гостро стоїть питання землі. «Якщо є земля, то буде робота, а якщо немає землі, то і у сільської жінки немає майбутнього», — переконана вона.

У ході засідання учасники круглого столу підписали Меморандум про співпрацю щодо ролі сільської жінки у розвитку України з метою спільного захисту інтересів та реалізації прав українок.