«Йдемо до об’єднання територіальних громад навіть швидшим шляхом, ніж Європа»

Дві області підписали Угоду про співпрацю, зробивши перші кроки на шляху децентралізації.

«Йдемо до об’єднання територіальних громад  навіть швидшим шляхом, ніж Європа»

Успіх країн Центральної і Східної Європи, що є членами Європейського Союзу, був би неможливий без досвіду справжньої децентралізації. Процес створення самодостатніх територіальних громад там був проведений вчасно і якісно. Україна, яка намагається повторити європейський досвід, робить перші кроки на шляху децентралізації. Львівщина, як лідер децентралізаційного процесу, охоче ділиться своїм передовим досвідом з іншими областями. До міста Лева завітала делегація з Луганська – понад 50 посадовців під керівництвом голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза подолали 1600 кілометрів, аби спільно із львівськими колегами презентувати проект “Змінимо країну разом! Децентралізація: нові можливості”.

Всеукраїнський захід ініціював голова Луганської ВЦА Юрій Гарбуз, а підтримав – Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPO. Учасниками проекту є сільські голови, керівники об’єднаних територіальних громад, рай­держ­адміністрацій, мери міст, керівники облдержадміністрації Луганської області. Крім Львівської області, луганська делегація протягом тижневої поїздки відвідала Полтавську, Вінницьку, Тернопільську та Закарпатську області.

…У великому сесійному залі Львівської обласної ради – ніде яблуку впасти. Не секрет, що децентралізацією на Луганщині й не пахне, половина області – у зоні АТО, там тривають військові дії. Тому луганські колеги із таким зацікавленням слухали виступ голови Новокалинівської територіальної громади Львівщини Богдана Юзвяка, який ділився передовим досвідом. “Хочу вам побажати не боятися створювати ОТГ, – наголосив пан Юзвяк. – Чим швидше “сядемо в потяг”, тим швидше він піде. Йдемо до об’єднання територіальних громад навіть швидшим шляхом, ніж Європа, бо врахували їхній досвід і помилки…”.

Результатом візиту луганчан на Львівщину стало підписання спільної Угоди про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією. Від Львівщини документ підписали перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та перший заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин. Угода стане основою подальшої співпраці. Зокрема, передбачає широкий спектр діяльності в усіх галузях господарства – освіті, медицині, культурі, спорті, військовій стратегії і, насамперед, у поширенні успішного досвіду об’єднаних територіальних громад.

Першим кроком у реалізації Угоди буде приїзд дітей із Луганщини на відпочинок у Львівську область. Очільник Луганщини Юрій Гарбуз також запропонував, щоб Львів і Луганськ на місяць обмінялися держслужбовцями різних категорій – “щоб відчути філософію управління одне одного”. «З початку війни десять хлопців зі Львівщини одружилися з дівчатами з Луганщини, – поділився цікавим фактом Юрій Гарбуз. – У цих сім’ях народилося вже п’ятеро діточок». Він вручив хліб із Луганщини батькам львівських військовослужбовців 80-ї десантно-штурмової бригади Романа Дунайського та Олександра Дьоміна – як вдячність за службу синів. А самих бійців нагородили почесною відзнакою Луганської ВЦА за розвиток регіону.    

Фото прес-служби ЛОДА